Hooletud bussijuhid Tapa ülesõidul

Punase fooritulega ristmiku ületamine on liikluskuritegu.

Hansaliinide juhatuse liige Madis Lepp ütles Postimehele, et sellel raudteelõigul, millest bussid üle sõitsid, käib remont ja seal praegu ronge ei sõida.

Lepa sõnul oli üle raudtee sõitnud busside puhul tegemist Hansaliinide bussidega, mis vedasid reisijaid Tamsalu raudteejaamast Tapa raudteejaama. Tema sõnul on video filmitud eile, teisipäeval / 04.10.2016. Lepa sõnul sõitsid bussid üle raudtee, kuna vastasel korral oleks reisijad Tapa-Tallinna rongist maha jäänud.

«Tapa ja Tamsalu vaheline raudteelõik on praegu suletud ja seal ronge ei sõida. Raudteeülesõidu foorituled läksid põlema ilmselt sellepärast, et raudteeremondiga seotud dresiin sõitis anduri piirkonda ja ülesõidul süttis punane foorituli. Üldjuhul on pandud tööde piirkonnas asuvate raudteeülesõitude fooridele otsa mustad kilekotid, kuid kõnealusel ülesõidukohal neid ei ole, kuna selles piirkonnas remonditöödega seotud raudteesõidukid üldjuhul ei sõida,» rääkis Lepp.

Ta möönis, et bussid rikkusid vormiliselt liikluseeskirju, kuna üle raudtee sõites punane tuli põles.

«Bussijuhid otsustasid üle raudtee sõita, kuna vastasel juhul oleks reisijad Tapa-Tallinna rongist maha jäänud. Bussijuhid veendusid enne raudteele sõitmist, et ohtu ei olnud. Nad teadsid, et sellel lõigul raudteeliiklust ei toimu ja nad veendusid, et lähenemas pole ka ühtegi muud raudteesõidukit,» rääkis Lepp.

Postimees

You may also like...